Masz zamiar ćwiczyć w domu? – przeczytaj nasz poradnik

Jeżeli zdecydowałeś się dbać o sylwetkę i zapisałeś się na siłownię, z pewnością drażni cię tam parę rzeczy. Bardzo często sala jest pełna i trenujacy zabierają wszystkie dostępne ciężary, przez co pozstaje jedynie czekać sporo na swoją kolej. Czasami na siłowni nie ma urzędzeń, takich jak np. orbiterek, przez co nie można wykonywać konkretnych ćwiczeń.

Autor: Sport-shop.pl

Zazwyczaj właściciel siłowni oferuje trenującym telewizję muzyczną, co każdemu, kto wykazuje odrobinę smaku muzycznego będzie utrudniać koncentrację i zmuszać do zakładania odtwarzacza mp3. Poza tym pewne siłownie mają dość wysokie ceny, więc lata systematycznych treningów umieją wyczyścić konto.

Rozwiązaniem na te wszystkie problemy może być stworzenie własnej siłowni w mieszkaniu. Jeżeli dysponujesz wolnym miejscem oraz pieniędzmi, możesz zapomnieć o głośnej sali i po królewsku podnosić ciężary w domu Oto parę sprzętów, które należy nabyć:

Autor: iStock.com

– bieżnie (bieżnie do biegania w o2market) – bardzo praktyczna maszyna, kiedy za oknem szaruga, a ty obawiasz się przeziębienia, a równocześnie chcesz utrzymać formę. Trzeba zdobyć bieżnię, która zapewnia wiele interesujących funkcji, takich jak np. symulowanie biegu pod górę. W ten sposób poczujesz się, jakbyś truchtał w górach. Sporo programów może też ułatwić robienie efektywnych treningów anaerobowych, takich jak biegi interwałowe.

– inną ideą na zrzucanie kilogramów może być rower wypożyczalnia sprzętu białka tatrzańska stacjonarny (kup rowerek treningowy w o2market). Jeśli w letnie dni trenujesz kolarstwo, kupno roweru stacjonarnego do pokoju jest nieodzowne, by podrasować wytrzymałość

.

uniwersalna ławeczka. Najlepsze w rozwoju mięśni są bezdyskusyjnie aktywności na wolnych ciężarach, zatem zakupem obowiązkowym okazuje się ławeczka ze stojakami oraz sztanga z ciężarami.

– sztangielki} – kolejna nieodzowna rzecz w pokojowej siłowni, konieczne do trenowania mięśni. Najlepiej wybrać modele do samodzielnego skręcania.

– drążek – umieść go nad progiem. Niezbędny element do efektywnego poruszania mięśni pleców.

Źródło:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*