W jakie miejsce najlepiej pojechać na urlop lub dłuższy weekend? Co można zobaczyć w Polsce?

Zaczyna się sezon na weekendowe wyjazdy. Robi się coraz bardziej przyjemnie, więc warto przeznaczyć trochę czasu, by pojechać w atrakcyjne miejsce i zostać tam trochę czasu. Każdy z nas posiada w roku urlop i oczywiście wyjeżdżamy wtedy na dwa-trzy tygodnie, ale zapominamy o bardziej krótkich wypadach, jakie również mogą być miłe. Zwłaszcza, iż mamy tak niedługi okres wiosenno-letni, że naprawdę dobrze go wykorzystać do maksimum.

zachód słońca nad jeziorem

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Tym bardziej również, iż tak naprawdę żyjemy w pięknym kraju, chociaż być może nie potrafimy tego docenić. Spoglądamy na pozostałe kraje i mówimy, iż tam to jest lepiej, że tam by się pojechało. Oczywiście, że każde państwo ma coś, czym się jesteśmy w stanie pochwalić, lecz to nie znaczy, iż Polska jest jałowa i nudna. Posiadamy Bałtyk, gdzie jesteśmy w stanie wynająć domki letniskowe nad morzem, mamy góry, a w nich znaczną ilość szlaków oraz szczytów do zdobycia. Wspaniałe schroniska i pensjonaty w górach to świetna propozycja na majówkę albo inny dłuższy weekend.

Wreszcie mamy jeziora mazurskie, w których korzystnie wynająć domek nad jeziorem i radować się ciszą oraz bliskością przyrody – tutaj. Nie powinniśmy zapominać jednakowoż o naszych miastach, każde z nich posiada swój urok. Stolica, chociaż niedoceniana przez wielu, ma faktycznie wiele do zaoferowania, a rozwija się z każdym rokiem. Wrocław, stolica Dolnego Śląska, to miejsce jedyne w swoim rodzaju, gdzie znajdziemy pozostałości z różnorakich epok.

stare miasto w Pradze

Autor: Davis Staedtler
Źródło: http://www.flickr.com
No i Kraków, czyli dawna stolica Polaków, miasto wyjątkowe, do którego przyjeżdża najwięcej turystów z zagranicy.

Jeżeli zainteresował Cię niniejszy tekst, to odwiedź serwis (https://www.hotelpanorama.pl/przyjecia/wesela) a tam oczekują na Ciebie wiadomości warte zainteresowania. Zobacz je – będziesz niezwykle zadowolony.

Niektórym przypomina jedno z najwspanialszych miast na świecie, czeską Pragę. Jak jednak byliśmy w tych miejscach to nie ma przeszkód, żeby zobaczyć inne, mniej oczywiste, jak Toruń lub Białystok.

Zwłaszcza to drugie, zostające jakby na peryferiach, zasługuje na odkrycie. Dla osób z zachodniej Polski bardzo interesujące będzie to, iż w tamtej części Polski są cerkwie i oczywiście w ślad za tym są też krzyże prawosławne. W zachodniej Polsce tego praktycznie nie ma, więc można być zaskoczonym, że jeden kraj, a tak bardzo różny. Na koniec najlepiej wspomnieć o Puszczy Białowieskiej oraz miejscowości Białowieża, wspaniałym miejscu, a wcale nie tak popularnym kierunkiem urlopowych wyjazdów.

Sprawdź też –

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*