Kraków, świetne miasto na spędzenie urlopu.

Kraków uchodzi za najznakomitsze z miast w Polsce. Jego nieprzebrane zabytki i niepowtarzalna historia powodują, że miasto jest bardzo atrakcyjne turystycznie. Jest najczęściej zwiedzanym polskim miastem, przez rok przyjeżdża spędzić tu urlop 7 do 8 mln turystów. Suma jest imponująca, a olbrzymia ilość ludzi nie powinna być w błędzie. A zatem co trzeba zobaczyć?

prorent

Zacznijmy może od tego, w jaki sposób się do Krakowa można dostać? Mianowicie, możemy dojechać autem- Kraków jest świetnie skomunikowany z większością południowych województw autostradą A4. Posiada także liczne połączenia kolejowe, w tym międzynarodowe. Ma również lotnisko, obecnie rozbudowywane, dzięki któremu jest bezpośrednio połączony z 40 lotniskami. Warto, po przybyciu do miasta zorganizować sobie wygodny środek transportu. Z całą pewnością najmniej kosztowną opcją poruszania się po mieście są autobusy i tramwaje. Jednak jest ciekawsza i bardziej uniwersalna możliwość- wynajęcie auta w Krakowie (wynajem auta kraków). Da nam większą niezależność w zwiedzaniu miasta, pozwoli też zwiedzić więcej, bez spędzania pół dnia na przystanku autobusowym czekając na przesiadki.

A jest co zobaczyć- najważniejszy punkt każdego programu obchodu miasta to z całą pewnością zamek na Wawelu- położony na lewym brzegu Wisły, siedziba wielu królów naszego kraju, obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Legendy mówią, że nawet żył tam prawdziwy smok.

Nie mniej ważnym obiektem jest katedra na Wawelu- najważniejszy kościół miasta, miejsce, gdzie spoczywają królowie Polski, biskupi czy znane i ważne osobistości, jak Mickiewicz, czy Słowacki.

Samochód terenowy marki Ford

Autor: Kyle Harris
Źródło: http://www.flickr.com

Najbardziej znanym obiektem sakralnym w Polsce jest bez wątpienia kościół Mariacki- dwie różniące się od siebie wieże to jego swoista zewnętrzna cecha, wewnątrz natomiast| ujrzymy ołtarz, wielkie dzieło Wita Stwosza, stworzone z dębowego drewna, mające obecnie ponad 500 lat.

Jeżeli masz ochotę wyszukać materiały na omawiany temat, to przejdź tutaj tanie kwatery pracownicze częstochowa i przejrzyj pozostałe informacje odnośnie podnoszonego zagadnienia.

Jeśli jesteśmy zainteresowani dalszym zwiedzaniem rynku, nad którym góruje wspaniały kościół Mariacki, możemy zajrzeć do krakowskich sukiennic, tradycyjnie i dziś pełniące funkcję handlową- kupimy tu pamiątki, różne przedmioty rękodzielnicze, czy biżuterię. Dodatkowo, na piętrze Sukiennic znajduje się Galeria Polskiego Malarstwa i Rzeźby XIX wieku.

Trzeba tutaj przyjechać, bodaj na weekend, do dawnej stolicy Polski, obejrzeć przynajmniej te najważniejsze obiekty, będąc jednocześnie świadomym, że to jedynie wstęp, bo warto również zobaczyć Kazimierz z zabytkowymi synagogami, Barbakan, Collegium Maius, Pałac Biskupi, Teatr Stary czy muzeum Czartoryskich. Miłego zwiedzania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*