Jak najlepiej uzyskać uprawnienia do pływania łódką motorową?

Choć wakacje kończą się już niestety, ciągle jeszcze jednak trwają.
Warto pomyśleć jednak już o kolejnych.
Wypoczynek nad wodą może stać się się bardziej kompletny niż zazwyczaj.

narciarstwo

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Nie będziemy skazani wtedy z brzegu obserwować mknące po tafli wody łodzie motorowe.
Aby móc w każdym razie w pełni relaksować się i szukać adrenaliny żeglarza, które do tej pory okazywały się dla nas niedostępne, potrzebny jest do tego niewielki wysiłek.
Patent sternika motorowodnego może być świetną inwestycją na kolejne wakacje- na motorówkę. Aby mieć takie uprawnienia, nie musimy angażować wiele. Powinno się mieć ukończone czternaście lat i oczywiście zdać egzamin. Patent upoważnia nas do prowadzenia jachtów motorowych po wodach położonych pośród lądu.
Możemy też pływać jachtami motorowymi cechujące się długością kadłuba do 12 m na morskich wodach wewnętrznych a także pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od linii brzegowej, w w ciągu dnia. Szkolenie (szkolenie na patent jachtowego sternika morskiego) trwa tylko dwa dni, na ogół jest to sobota i niedziela. Kilkaset złotych wystarczy by posiadać podobne uprawnienia. Dodatkowo spójrz na to : link do .
Świetnym dodatkiem patentu sternika, ma szansę również kurs motorowodny.
rzeka z żaglówkami

Autor: Kashif Pathan
Źródło: http://www.flickr.com

Na polskim rynku znajdziecie dużo firm, w których ofercie możemy znaleźć organizowanie kursów i uzyskiwanie patentów żeglarskich.
Warto jednak zapoznać się dokładniej ofertom, zwłaszcza tym wyszukanym w internecie. Cena nie jest jedynym kryterium, jakie bierzmy pod uwagę. Znacznie ważniejsza są poziom szkolenia i zajęcia praktyczne.

Istotna jest również elastyczność organizatora takiego kursu, pod względem miejsca, daty i opcjonalnych zniżek dla całych grup.
Na końcu zostanie już tylko kupno jachtu, by bez ograniczeń móc rozkoszować się pływaniem po akwenach wodnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*