Górska miejscowość Szczawnica i sąsiadujące z nią tereny są wyśmienitym miejscem na spędzenie urlopu

Przez większą część miesięcy w roku pracujemy, jednak w końcu przychodzi ten moment odpoczynku i mamy sposobność odbudować siły, dzięki czemu odzyskamy energię do podjęcia nowych wyzwań. Ale gdzie pojechać, aby najlepiej wypocząć, czy w kraju trafimy coś interesującego?

kwatera

Autor: Phuket@photographer.net
Źródło: http://www.flickr.com
Jasne, że tak – warto odkryć piękne zakątki własnego kraju. Odwiecznym problemem urlopowym większości z nas jest sprawa, czy spędzać czas wolny od pracy nad morzem, czy zdobywać górskie szczyty. Oba sposoby spędzania czasu wolnego od pracy mają swoich wielbicieli, część ludzi decyduje się na jedno i drugie. Na obszarze kraju góry i morze oddalone są sporo od siebie, dlatego też w sytuacji niezbyt długiego urlopu, nie w każdym przypadku taka opcja się sprawdzi.

Górskie szlaki, ekskluzywne hotele i pensjonaty, sanatoria i salony odnowy, ale i pełna uroku, stara zabudowa uzdrowiskowa, bujna przyroda okalających ją gór, czyste powietrze oraz przebogata kultura ludowa, to pozytywne aspekty Szczawnicy. Znajdziemy tutaj wszystko to co nieodzowne do „naładowania akumulatorów”. Na pasjonatów pieszych i rowerowych rajdów, przygotowane są liczne szlaki i dydaktyczne ścieżki przyrodnicze. W Pijalni Wód Zdrojowych popróbować można kilku rodzajów wód mineralnych, z których wszystkie mają odmienne działanie. najbardziej popularna jest woda ze źródła „Jan”. Spróbować możemy wody „Magdalena”, wskazanej przede wszystkim przy niedomaganiach układu trawiennego jak również wody „Stefan”, zalecanej przy chorobach układu oddechowego i moczowego.

Szczawnica to miasto słynące nie tylko z walorów zdrojowych. Przebogate oferty turystyczne, dopełniają Szczawnica kwatery, których gospodarze proponują pensjonariuszom znakomite, regionalne potrawy (kwatery w Szczawnicy). Sporo atrakcji, znajdą zimą miłośnicy sportów zimowych.

wakacje w górach

Autor: Ian Petersen
Źródło: http://www.flickr.com
Latem, flisacy chętnie zabiorą nas w podróż przełomem Dunajca. Podróż (przekonaj się jakie wycieczki poleca biuro podróży coral travel) Dunajcem to emocjonujące doznanie – górska rzeka przebija się pomiędzy kompleksem wapiennych skał, przy których flisackie łodzie wyglądają jak zapałki. Jeśli zdecydujemy się na spływ Dunajcem, na trasie możemy zwiedzić historyczny kościółek w Dębnie Podhalańskim, znaną starą warownię węgierską – Zamek Dunajec w Niedzicy a także zwiedzić ruiny gotyckiego zamku z XIV wieku, znanego dawniej jako Królewski zamek Czorsztyn. Oba zamki leżą nad Jeziorem Czorsztyńskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*