Gdy w naszym kraju nadal jest zimno, trzeba uciec na Morze Śródziemne — na Cypr

Każdy rodak marzy już o tym, by w końcu zaczęło być ciepło. Kupmy zatem bilety lotnicze do Larnaki.
Pewnie nie każdy z nas wie cokolwiek o Larnace, gdyż nie jest to stolica Cypru.

pogoda

Autor: Stefan Fussan
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak mamy tam połączenia lotnicze z Polski i już po krótkim czasie mamy możliwość, by cieszyć się słońcem oraz ładną pogodą. W samym mieście jest ładna promenada wzdłuż plaży oraz kilka architektonicznych miejsce wartych odwiedzenia. Można przykładowo obejrzeć cerkiew św. Łazarza z IX wieku i fort z XVII wieku, który zbudowany został przez Turków. Jednak, jeśli mamy zamiar na Cyprze spędzić więcej aniżeli kilka dni, to warto byśmy wypożyczyli samochód i odkryli więcej. Larnaka jest fantastycznym miejscem wypadowym. Niedaleko od niej do Nikozji, która jest stolicą Cypru, ale też do miast, które znajdują się na południowym-zachodzie kraju. I tak przykładowo możemy zobaczyć symboliczne miejsce narodzin bogini Afrodyty — Petra tou Romiou. Jest tam przepięknie. Możemy podziwiać widoki i skały. Dalej na zachód jest Pafos.

Jeżeli ten artykuł jest według Ciebie wartościowy to sprawdź serwis kwatery pracownicze poznań i okolice na spijtanio, w którym są podobne informacje. One z pewnością będą dla Ciebie użyteczne.

Tu powinniśmy zwiedzić Park Archeologiczny, gdzie zobaczymy ruiny willi oraz piękne mozaiki, i Grobowce Królewskie. Dobrze byłoby wybrać inną drogę z powrotem do Larnaki. Może warto udać się w głąb kraju. Górzysty Cypr jest w stu procentach inny niż nadmorskie miasta. Tu życie biegnie nieśpiesznie w małych wioskach.

W kawiarenkach wypijemy świeżą kawę i zjemy także pyszne specjały. Mieszkańcy na pewno będą się nam przyglądać z zainteresowaniem, gdyż nie zapuszcza się w te rejony zbyt duża liczba obcokrajowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*