W jakie rejony świata można pojechać na swoje egzotyczne, wymarzone wakacje, jeśli popularne miejsca się już znudzą.

Niejednej osobie po iluś latach spędzonych nad naszym morzem czy na południu Europy przestaje to wystarczać. I rozglądają się wtedy oni za jakimiś bardziej egzotycznymi miejscami, w których mogliby w komfortowych warunkach wypocząć. Inni z kolei podczas ferii zimowych nie chcą jak cała reszta wyjeżdżać w góry, lecz pakują stroje kąpielowe i wylatują gdzieś do któregoś z egzotycznych krajów, gdzie będzie znacznie cieplej.

Do niedawna jeszcze na dalekie, wakacyjne wyloty , bo

egzotyczny kraj

Autor: Ramnath Bhat
Źródło: http://www.flickr.com

podróże naprawdę dużo kosztowały. Jednak minione lata przyniosły spore obniżki cen za połączenia lotnicze, co miało przełożenie także na koszty takich wyjazdów. W chwili obecnej za kilka tysięcy złotych można wykupić dwutygodniowe wakacje bali (w ofercie bali last minute) czy tak samo długi wylot do Meksyku. I wszystko wskazuje na to, że takie trendy będą się utrzymywać. Ludziom będą się nudzić ciasne, pełne tandety i komercji kurorty w Europie czy Północnej Afryce, i będą szukali egzotycznych miejsc, gdzie w spokoju, ciszy i w kontakcie ze wspaniałą przygodą odpoczną z całą rodziną.

A miejsc, do których wyruszyć można na wspaniałe wakacje jest naprawdę sporo. Zainteresowaniem cieszą się na przykład coraz bardzie państwa w Afryce. RPA lub Kenia pozwalają na przeżycie wspaniałej przyrody na dzikich terenach i na poznanie fascynującej kultury tamtejszych mieszkańców. Niezwykle popularna i przez wielu odkrywana jest również Azja.

Tajlandia już od długiego czasu przyjmuje co roku dziesiątki milionów turystów, zaczynają też z tego korzystać jej sąsiedzi. Jeżeli ktoś chciałby poczuć jeszcze większą egzotykę, to idealnym wyjściem mogą być dla niego Sri Lanka wycieczki. Ta wspaniała wyspa, przez wielu uznawana za królestwo herbaty, może naprawdę dużo zaproponować turystom. Przepiękna przyroda pod wodą i na lądzie, bardzo gościnni ludzie i rewelacyjna pogoda w zasadzie przez cały czas powodują, że kto raz odwiedził to miejsce będzie chciał wracać. A takich niezwykłych miejsc będzie na naszej planecie jeszcze więcej, pozostaje się więc spakowanie walizek i ruszanie na zwiedzanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*