Czym musi charakteryzować się pościel hotelowa? Jakiego rodzaju musi spełniać wymagania?

Przede wszystkim przed wyborem typu pościeli do swojego hotelu powinniśmy mieć na uwadze, że zupełnie inne wymagania stawia się przed pościelą hotelową, a inne przed taką do domu. Solidność pościeli hotelowej musi być z pewnością bardziej znaczna niż domowej, zwłaszcza iż pościel hotelowa poddawana jest częściej procesowi konserwacji. Z pewnością przed wyborem rodzaju pościeli do hotelu musimy pamiętać, że całkowicie odmienne wymagania stawia się przed pościelą hotelową, a inne przed domową.

pokój hotelowy

Autor: Ann
Źródło: http://www.flickr.com
Wytrzymałość tego typu pościeli musi być na pewno większa niż domowej, zwłaszcza, że pościel do hotelu poddawana jest bardziej często procesowi konserwacji. Pościel hotelowa sprawdź tutaj taka posciel pościel hotelowa to pościel przemysłowa, która powinna pełnić najbardziej istotne wymagania – wytrzymałościowe, jak i estetyczne. Musi więc mieć znaczącą odporność na częste pranie przemysłowe w temperaturze 95 stopni Celsjusza – najnowszy artykuł.

Powinna być odporna na maglowanie, na pillingowanie i procesy dezynfekcyjne. Cechą jaka wyróżnia pościel hotelową jest z pewnością gramatura tkaniny który ma około 160 g/mkw. Dla pościeli domowej jest to około 125 g/mkw. Jednym z najbardziej powszechnych czynników takiej pościeli, które odróżniają tę rodzaj od pościeli domowej jest przepis prania oraz konserwacji oraz środowisko, w jakim ten proces się odbywa. Pościel takiego typu można prać tylko w niezbyt wysokich temperaturach, bez zbyt mocnych środków piorących, najkorzystniej natomiast ją suszyć rozwieszoną na sznurku – spójrz na dobre tkaniny do hotelu. Parametry mechaniczne i użytkowe pościeli są tak wybrane, iż nawet najbardziej agresywny proces konserwacji nie będzie miał wpływu na jej zewnętrzny wygląd, długość użytkowania i zachowania określonych wymiarów konfekcji po praniu.

Tego typu właściwości można zyskać stosując tkaniny o innej strukturze oraz innym wykończeniu niż tkaniny do domowego użytku. By powstała tkanina o najbardziej niezbędnych parametrach, musi być zastosowane długie, czesankowe włókno, jak najmocniej mocno gładkie. Im bardziej gładkie i długie włókna, tym bardziej cienka i bardziej odporna tkanina. Do produkcji takich pościeli używa się profesjonalnych nici szwalniczych, najkorzystniej rdzeniowych, które są wytrzymałe na działanie dość znacznych temperatur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*