Co jest lepsze góry czy polskie morze?

Polska jest krajem zawierającym urokliwe góry i dostęp do morza, dzięki czemu jest atrakcyjna turystycznie. Spór o to, czy lepiej spędzić urlop w górach, czy nad morzem jest zakorzeniony polskiej mentalności, trzeba jednak być wdzięcznym za możliwość wyboru – każdy turysta znajdzie tutaj coś, co go zainteresuje. Polska słynie w całej Europie z pięknych, niewielkich miejscowości turystycznych. Nie dziwi więc, że taki piękny kraj przyciąga coraz większe rzesze turystów z zagranicy.

Nad morze

Międzyzdroje  - nadmorska plaża

Autor: Salon Nowojorski
Źródło: http://www.flickr.com/

Miłośnicy morskich widoków na pewno pokochają Kamień Pomorski. Jest to niezbyt duże miasto leżące na północnym zachodzie kraju, niedaleko granicy z Niemcami. (Sylwester Poznań) To miasto zachwyca nie tylko pięknymi widokami i morskim klimatem, ale także znaczną liczbą ciekawych zabytków. W mieście mieści się też kilka ośrodków uzdrowiskowych oferujących noclegi, Kamień Pomorski jest bowiem uzdrowiskiem. Przebywając w pobliżu należy koniecznie odwiedzić starówkę, gdzie znajduje się dużo urokliwych, zabytkowych domów oraz inne godne uwagi budowle. Miejscowość ta jest rzecz jasna najatrakcyjniejsza latem, gdy można opalać się na wybrzeżu i pływać w pobliskim morzu. Kamień Pomorski jest również miejscowością rybacką, przebywając tam nie wolno nie spróbować świeżej ryby.

W góry

Wycieczki, góry

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Jedną z najbardziej urokliwych miejscowości górskich jest Krynica-Zdrój, znana też jako Krynica Górska. Położona jest ona na południowym wschodzie kraju, w pobliżu granicy polsko-słowackiej. Przed wybraniem się w to piękne miejsce, dobrze jest wyszukać w Internecie hasło „Krynica Górska noclegi” i z wyprzedzeniem zamówić pokój w pensjonacie. (Sylwester w Raciążu) Jest to bowiem popularne miejsce na wypoczynek i usiłując zarezerwować nocleg – hotele konferencyjne zakopane u szczytu sezonu wakacyjnego można się rozczarować. Krynica jest zwłaszcza piękna porą zimową, i mimo, że nie ma tam stoków narciarskich warto wybrać się tam właśnie w tym czasie. Trzeba jednak wiedzieć, że samotne wędrówki w góry zimą bywają bardzo niebezpieczne. Wybierając się do Krynicy najlepiej udać się pociągiem. Znaczącym utrudnieniem w mieście jest bowiem niedobór miejsc parkingowych dla zwiedzających.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*