Bieszczady niedostępne i dzikie czyli co interesującego zaproponować może odwiedzającym ten niezwykły region kraju.

Jednym z najdzikszych do dnia dzisiejszego regionów Polski są Bieszczady. Dziewicze, niedostępne od lat kuszą wielbicieli aktywnego wypoczynku i nieskazitelnej przyrody. Obecnie Bieszczady zaczęły się zmieniać, popularne miejscowości wypoczynkowe są coraz chętniej odwiedzane przez dużą ilość turystów, a na górskich szlakach zaczynają się niekiedy tworzyć kolejki.

Bieszczady

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com

Mocno rozwija się baza noclegowa w tych przepięknych górach. Tam, gdzie niedawno były ciche, spokojne wioski dzisiaj pojawiły się nowoczesne ośrodki wczasowe i pensjonaty, czekające na turystów. Noclegowa baza cały czas się rozwija, pojawiają się również różne atrakcje i rozrywki, dzięki jakim wakacje bieszczady będą jeszcze bardziej interesujące i ciekawe. Znacznie zaczęła się rozwijać sieć rowerowych i konnych tras, bo Bieszczady to idealne miejsce dla tych form rozrywki. Bardzo dużo w tym rejonie kraju zaczęło się pojawiaćę także różnych kulturalnych wydarzeń, mających skusić jeszcze większą ilość turystów do odwiedzin. Czytaj więcej w tym temacie: tanie wakacje w bieszczadach.

Ale chyba największą z atrakcji Bieszczad nie są wcale góry, a największe w Polsce sztuczne Jezioro Solińskie. Wody jeziora są utrzymywane w spiętrzeniu za pomocą wysokiej na kilkadziesiąt metrów zapory – widok z jej góry jest niezwykły i wiele osób odwiedza Solinę głównie po to, aby przespacerować się na zaporze i podziwiać niezwykłe widoki. Rzecz jasna jak to z większością zbiorników jest, także to jezioro domki do wynajęcia nad jeziorem jest w dużym stopniu używane do różnych wodnych sportów. Nie da się na nim pływać łodziami motorowymi, ale już kajakami, żaglówkami i rowerami wodnymi już oczywiście tak.

góry - Bieszczady

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z najpopularniejszych miejscowości nad Jeziorem Soliński, oprócz samej Soliny rzecz jasna, jest Polańczyk. Ta nieduża miejscowość jest coraz bardziej popularna pośród wczasowiczów, w takim stopniu, że polańczyk noclegi rezerwować się musi znacznie wcześniej, nawet parę miesięcy przed terminem przyjazdu. Największą atrakcją Polańczyka rzecz jasna będzie jezioro, lecz ta właśnie miejscowość jest także doskonałym miejscem na bazę wypadową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*