Tanie nocowanie – czyli jak objechać świat, ale nie zrujnować portfela?

Na świecie jest bardzo wiele miejsc, które warto zobaczyć i gdzie można zapomnieć o codzienności. Wycieczki zwykle związane są z wydatkami na noclegi, jedzenie oraz wszelkiego rodzaju bilety. Czy można wyrwać się na daleki wypad i za noclegi nie zapłacić ani złotówki? Oczywiście, że można. A jak to zrobić? Na to pytanie odpowiedzią jest jedno krótkie, angielskie słowo: couchsurfing.

Kilka portali internetowych łączy ludzi z całego globu, którzy udostępnią swoje domy lub pokoje osobom, które podróżują i zamiast nocować w hotelach, hostelach czy pensjonatach, chcą zasmakować nieco przygód i spać pod dachem nieznanych sobie przedtem ludzi.

Couchsurfing to właśnie goszczenie kogoś obcego we własnym domu. Ten typ podróżowania nadaje się na podróżowanie w pojedynkę, z partnerem lub całą rodziną – jeśli tylko osoba, która oferuje nam nocleg, zgadza się na to. W jaki sposób poszukać takich możliwości? () Sposobów jest wiele – albo znaleźć nocleg w mieście, w którym chcemy się zatrzymać, albo wybrać państwo, które chcemy odwiedzić na przykład Hiszpanię, a w niej jakąś przyjemną miejscowość, w której ktoś będzie chciał nas ugościć w terminie, który sobie wybraliśmy.

Jeśli stworzony tutaj tekst wciągnął Cię i pragniesz więcej, to zapewne spodoba Ci się link do witryny kwatery pracownicze łódź na spijtanio, gdzie znajdziesz więcej treści.

Można wybrać jeszcze inną możliwość – wybrać na początku termin podróży a następnie poszukać osoby, która w tym czasie mogłaby nas przenocować. () Przed wyjazdem dobrze jest wymienić kilka maili albo zgadać się na skype z osobą, która będzie nas gościć albo którą my będziemy gościć u siebie, aby trochę się rozeznać, czy zyskamy sympatię. Dobrze jest również wypytać o kilka tematów związanych z naszym pobytem, między innymi ułatwiających pakowanie, zaplanowanie wydatków czy spędzanie wolnego czasu i atrakcje turystyczne. Osoba znająca od małego swoje miasto, okolicę i swój kraj, na pewno doradzi lepiej niż niejeden zawodowy przewodnik.

A co otrzymamy w zamian? Włączenie się do bazy couchsurferów i umożliwianie nocowania w naszym domu. Oryginalne znajomości, które mogą przerodzić się w coś zupełnie innego. Podszkolenie języków obcych, poznanie nowych kultur, regionalnej kuchni i miejsc oczami znawców regionu. Drobne przysługi jako formy odwdzięczenia się za nocleg też są mile widziane. I – być może – zyskamy miejsce, do którego jeszcze powrócimy na kolejny wyjazd a jego właściciel przyjedzie do nas z rewizytą?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*