Praca w Unii Europejskiej. Podstawowe rady?

Otwarte granice Unii Europejskiej dały sporo nowych rozwiązań ludziom, którzy szukają zatrudnienia. Osoba poszukująca pracy o charakterze fizycznym zarabia niekiedy w krajach zachodnich do kilku razy więcej, niż za wykonanie tych samych czynności w kraju. Perspektywa tak wysokiego dużych pieniędzy zachęca wiele osób pracujących fizycznie do krajów takich jak: Holandia, Niemcy, Belgia czy Szwecja. Liczba ludzi szukających zatrudnienia rośnie wraz z obiecywanymi zarobkami, dlatego najkorzystniejsze oferty znikają z biur zatrudnienia jako pierwsze. Z uwagi jednak na duża odległość, większa część emigrantów zarobkowych decyduje się na znalezienie zatrudnienia w krajach sąsiednich z Polską. Największą popularność mają więc Niemcy.

renault trafic

Autor: M 93
Źródło: http://www.flickr.com
Dlaczego akurat Niemcy?Oprócz fizycznej odległości, bardzo istotnym czynnikiem decydującym o wyjeździe do danego kraju są koszty egzystencji oraz dojazdu – przewozy do Niemiec Legnica. Kraje skandynawskie mogą się wydawać świetnym miejscem, gdyż firmy niekiedy oferują tam pracownikom fizycznym nawet kilkanaście euro za godzinę pracy. Haczykiem są jednak koszty utrzymania – nawet kilka razy większe niż w pozostałych krajach europejskich. Potencjalne oszczędności stoją więc pod wielkim znakiem zapytania. Niemcy oferują raczej niskie koszty utrzymania, co umożliwia odkładanie otrzymanych pieniędzy. Emigranci w większości przypadków przeznaczają oszczędności na odnowienie domu w kraju czy pomoc dla bliskich pozostałych w Polsce.

Emigracja – jak zacząćNajlepiej jest zacząć szukać pracy jeszcze przed wyjazdem do określonego państwa. Oferty można znaleźć w biurach pracy, które mają swoje oddziały w większych ośrodkach miejskich. Biuro pracy może być bardzo pomocne dla emigranta, który wyjeżdża pierwszy raz. Tego rodzaju biura oprócz zapewnienia miejsca zamieszkania w hotelu pracowniczym, oferują także przewozy (Zobacz więcej: busy do niemiec) do Niemiec dolnośląskie, Holandii i innych państw, oferują ubezpieczenie zdrowotne i pomoc w sprawach prawnych.
Wyświetl większą mapę

Tego rodzaju usługi niestety są dość kosztowne, a mieszkanie w hotelu pracowniczym może się wiązać z niewygodami. Jest to jednak o wiele bardziej bezpieczne, niż podróż w nieznane miejsce bez zapewnionego mieszkania i zatrudnienia. Przed wyjazdem warto sprawdzić opinię o danym biurze pracy, może się bowiem okazać, że potencjalny zatrudniający jest nieuczciwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*