Posiadać hotel czy nie posiadać hotelu, oto jest zagadnienie

Inwestycja w budynki mieszkalne nie jest tak stabilna, jak się powierzchownie zwykle ludziom zdaje. Bywają wypadki, kiedy niebezpieczeństwo [utraty kapitału bywa bardzo duże.

obrazeczek - przemysł

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
Zdarza się tak czasem w wypadku inwestycji hotelarskich.
światła led

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com
Po to, aby włożyć kapitał we własny [pensjonat, potrzeba oprócz samego kapitału jeszcze nie lada zdolności zarządzania takim punktem. Już nie jeden inwestor w Polsce skorzystał z dofinansowań unijnych, znalazł odpowiednie tereny inwestycyjne, wybudował hotel i musiał go sprzedać, ponieważ obiekt nie przynosił profitów. Zdarzyć się tak może,dlatego, że miejsce obiektu zostało niewłaściwie dobrane lub sam hotel (hotel na podlasiu) wybudowano w sposób nie funkcjonalny. Można tego uniknąć, kupując gotowe nieruchomości dla hoteli. Wybór bywa duży. W każdym obszarze kraju znajdzie się trochę takich nieruchomości – przeczytaj informacje. Są nieruchomości dla hoteli mające wysoki standard, są też takie w które trzeba dodatkowo zainwestować, przeprowadzając w nich remont.
Taśma

Autor: Photography_Gal
Źródło: http://www.flickr.com/
Istnieje jeszcze jedna, mniej ryzykowna, choć także mniej zyskowna możliwość, jeżeli chodzi o inwestycje hotelarskie. Chodzi o wykup jednostkowych pokoi i wynajmowanie ich operatorowi. Procedura ta nosi nazwę condohotelu. Przychód wtedy jest stały. Dodatkowym plusem jest to, iż nie musimy posiadać tak dużej fortuny, jak w przypadku, kiedy nabywamy tereny inwestycyjne a następnie budujemy własny obiekt. Trzeba wszakże pamiętać, by nie wkładać kapitału w ciemno a więc wybrać właściwie umiejscowienie, by nasz pokój nie świecił pustkami.

Metod inwestycji w nieruchomości jest parę, porównaj T.EL. Polska. Jednym z bardziej rentownych lecz i ryzykownych, jest wkładanie kapitału w hotele. Turystyka bowiem kwitnie ciągle, pod warunkiem, że wybierzemy odpowiedni rejon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*