O egzotyce w niezwykłym wydaniu, czyli o wyjątkowych atrakcjach, które czekają na przyjezdnych w państwach Północnej Europy

W turystce egzotyka jest kojarzona z wyjazdami do krajów usytuowanych w okolicach Zwrotnika Raka bądź Koziorożca, jak również Równika. Jeżeli jednakże ktoś chce doświadczyć niezwykłych przeżyć, ten wcale nie musi wyjeżdżać tak daleko, zwłaszcza, że pobyt w Tunezji bądź Turcji może okazać się dość ryzykowny. Państwa Europy Północnej oferują tymczasem urlopowiczom atrakcje, których z pewnością nie powstydziłby się żaden zamorski kurort.

zabawa
Trudno spodziewać się, że w okolicach Koła Podbiegunowego wyrosną daktylowce, lecz wycieczka na Islandię czy kilkudniowy pobyt w Norwegii wiązać się będzie z kompletnie innymi, chociaż równie malowniczymi krajobrazami. Współcześni wczasowicze mają jednak niemałe oczekiwania i podziwianie tamtejszej roślinności wydaje się być jedynie dodatkiem do głównych rozrywek. Z pewnością w państwach takich, jak Norwegia albo islandia zorza polarna jest nie lada gratką. Do wykazu cudów natury, które obligatoryjnie muszą zobaczyć przybysze należą też imponujące gejzery, piękne fiordy oraz wodospady.
gory-widok

Autor: Jennifer C.
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli ktoś na co dzień pracuje za biurkiem, to w trakcie urlopu powinien wypoczywać w aktywny sposób. Krótka albo dłuższa wycieczka na Islandię wcale nie musi łączyć się jedynie z całodniowym zwiedzaniem budowli zabytkowych. Wolny czas można tak zaplanować, aby rano pójść w góry zobacz sprzęt ratowniczy) czy przez kilka godzin pojeździć na trekkingowym rowerze. Tymczasem nocą niewiele państw jest tak magicznych, jak Islandia zorza polarna rozświetla wtedy niebo. Trzeba jednak wykazać się ogromną cierpliwością, by ujrzeć to spektakularne zjawisko.

Wybierając cel sierpniowych eskapad warto szczegółowo zapoznawać się z propozycją biur podróży czy z treścią artykułów zamieszczonych w przewodnikach. Z pozoru mało ciekawy kierunek może w końcu okazać się idealnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*