Jakie są najprzyjemniejsze lokalizacje na przyjemne spędzenie wolnego weekendu?

Weekend majowy to dla wielu osób ulubiony okres na pierwszy dłuższy wyjazd. Jeśli pogoda sprzyja, dobrze jest spędzić te parę słonecznych dni na świeżym powietrzu, z daleka od zgiełku miasta i codziennych zmartwień. Wybierając miejsce wypoczynku warto wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów. Po pierwsze, ile czasu zajmie nam dotarcie do celu. Skoro mamy do dyspozycji tylko kilka dni wolnego, chyba nie należy marnować zbyt wiele czasu w drodze. Po drugie powinniśmy ustalić, ile będzie nas kosztowała cała wycieczka. I na koniec po trzecie, czy miejscówka, którą wybraliśmy, nie będzie przepełniona weekendowymi turystami.

mężczyzna na koniu w lesie

Źródło: flickr.com

Jednak coraz ciężej wybrać spokojne miejsce na wypoczynek. Większość atrakcyjnych miejscowości, takich jak Zakopane, okupowanych jest przez tłumy weekendowiczów, a przecież nikt nie lubi wypoczywać w takich warunkach. Z tego powodu należy udać się do mniej popularne miejscowości. Przykładowo do spędzenia udanego czasu w górach, nie musimy nikogo długo namawiać, jednak zamiast do zatłoczonego Zakopca, można pojechać choćby w Góry Stołowe. Jest to obszar obfitujący w interesujące trasy i wspaniałe widoki. Jeśli wybieramy się na weekend z małymi dziećmi, docenimy na pewno szansę zorganizowania krótkich, za to obfitujących w liczne atrakcje wycieczek.

Równie blisko Wrocławia znajduje się Kudowa Zdrój – piękny rejon dla wielbicieli rowerów. Liczne trasy rowerowe wokół Stawów Milickich to prawdziwa atrakcja nie tylko dla zapalonych rowerzystów, lecz także miłośników rodzimej przyrody. Dolina Baryczy to park krajobrazowy i istny raj dla ornitologów. Amatorzy oryginalnych zdjęć natury znajdą tutaj wiele malowniczych plenerów wartych utrwalenia na fotografii. Pamiętajmy jednak,że nawet jeśli wybieramy się w mniej oblegane rejony, możemy mieć kłopot ze wynajęciem pokoi. Stąd też noclegi na weekend majowy trzeba bukować znacznie wcześniej.
Weekend majowy we dwoje (źródło artykułu) warto natomiast spędzić za granicą.

Jeżeli po przeanalizowaniu prezentowanego tekstu będziesz pragnął poszerzyć informacje na opisywany temat, to pomocne omówienie (http://www.obozysobecki.pl/) bardzo Ci może pomóc – chodź i zobacz!

Wcale nie trzeba jechać zbyt daleko, żeby spędzić miło czas. Nasi sąsiedzi – Czesi – nie mają wolnego w tym czasie, więc nie musimy obawiać się tłumów w tamtejszych miejscowościach turystycznych. Szczególnie polecamy bogaty w atrakcje weekend majowy w stolicy Czech. To wyjątkowo piękne europejskie miasto, znajduje się niedaleko od polskiej granicy, więc koszty przejazdu nie będą zbyt wygórowane, natomiast nie starczy nam czasu, by odkryć wszystkie uroki tego niezwykłego miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*