Jakie powinno być stosowne dobranie wyposażenia sportowego?

Entuzjaści snowboardu wiedzą, że dużo prostszą od doboru deski, jednak równie ważną kwestią, jest stosowne dopasowanie butów.

W takich butach przebywamy przez dłuższy czas dnia, generalnie winny być wygodne, ciepłe, oczywiście nie przemakalne. Buty snowboardowe powinny gwarantować komfort użycia i zezwalać na dobre czucie deski i stoku. System zawiązywania charakteryzuje prędkość, wytrzymałość i możności adaptacji buta do formy stopy. Niektóre wiązania bardziej techniczne pozwalają również na adaptację buta do rodzaju stopy odłączając zawiązywanie na 2 strefy. Wiązanie klasyczne gwarantuje dokładność, ale jest bardziej czasochłonne.

Buty nie mogą być za duże. Po zawiązaniu winien na tyle pewnie podtrzymywać stopę, ażeby pięta nie miała możności ruchu w górę ani na boki. W celu mocniejszego podtrzymywania stopy w bucie, wykorzystuje się szereg wybiegów. But wewnętrzny może być sznurowany, spajany pasem z rzepem. Dwoiste zawiązywanie staje się standardem.

snowboard

Autor: taki Lau
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy snowboard wypożyczalnia snowboard białka tatrzańska ma swoje własne parametry, kształt, wygięcie, czy stopień twardości. Testy gnu (czytaj dalej) udowodniły, że mają nienaganną zwrotność, przyleganie i dokładność.

W stosownych sklepach pracują doświadczeni snowboardziści. Jeśli jest to sklep prowadzony przez ludzi lubiących snowboard, można mieć pewność, że pomogą w odpowiednim doborze deski.Po kupnie należytego wyposażenia, wystarczy ruszyć na zbocza i cieszyć się każdą sekundą jazdy.

Średnia deska lib tech przeznaczona jest dla wszystkich, od początkujących do zaawansowanych, lecz lubiących wszelki charakter jazdy. Deski te sięgają długością od podbródka do wysokości brwi.

Długie deski dosięgające od czoła do kilku centymetrów powyżej głowy przeznaczone są dla szybkiej jazdy. Na wielkość deski najogromniejszy wpływ ma numer buta. Im obszerniejszy, tym szersza winna być deska. Teraz każda nowa deska jest nadzwyczaj dobrze zaprezentowana i tam odnajdziesz podpowiedzi dla kogo jest zagwarantowana. Zacząwszy od długości i szerokości po charakter jazdy, wszystko jest przedstawione w specyfikacji deski. Lib tech testy klientów najlepiej świadczą o jakości i zadowoleniu entuzjastów tego sportu – .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*