Egzotyka na tysiąc sposobów, czyli niesamowite wakacyjne wypady w azjatyckim wydaniu

O nieprzewidywalnej polskiej pogodzie można sporo usłyszeć, zarówno oglądając program informacyjny, jak i podczas rozmów prowadzonych przy grillu. Jeżeli wyjeżdżamy na urlop nad Morze Bałtyckie albo na Mazury, to najczęściej pragnęlibyśmy wszystko zaplanować w najdrobniejszych szczegółach. A przecież na pogodę nie mamy w ogóle wpływu. Stąd tak chętnie wybieramy te miejsca, gdzie słońce świeci niemal cały rok. Jednakże leżenie na piaszczystej plaży może w którymś momencie się znudzić. Stąd najsensowniej pojechać tam, gdzie nie brakuje interesujących miejsc do zwiedzania.

W epoce PRL-u słowo egzotyka miało setki znaczeń. Egzotyczny na pewno był w pewnym stopniu też towar w sklepach, a egzotyczne wycieczki w czasie wakacji kończyły się tak naprawdę nad Balatonem (sprawdź więcej). Tymczasem obecnie ten wyraz nabrał całkowicie innego znaczenia, o czym bardzo dobrze wiedzą żadni przygód podróżni. Pomimo tego że egzotyka zazwyczaj łączy się z wyjazdami na dalekie kontynenty, to całkiem niedaleko, bo na granicy Europy i Azji, nie brakuje zakątków, które można śmiało nazywać tym mianem. Gdy ktoś planuje tego lata zobaczyć takie zakątki, to wystarczy, że uda się do Turcji albo odwiedzi jedną z położnych w sąsiedztwie wysp.

wyspa

Autor: Carine06
Źródło: http://www.flickr.com

Turcja pozostaje krajem, gdzie od zawsze ścierały się rozmaite kultury. Zresztą do dziś można tam podziwiać pozostałości obiektów zaprojektowanych przez budowniczych posługujących się wieloma językami. Do dzisiejszych czasów przetrwały także i obiekty w idealnym stanie. Wliczają się do nich na pewno meczety, cerkwie oraz chrześcijańskie klasztory. I jeśli ktoś nie zamierza spędzać czternastu dni wakacji w kurorcie, to raczej nudzić się nie powinien. Natomiast podróż do Turcji, a konkretniej do jednego z miast tego kraju, zajmie jedynie parę godzin, jeżeli tylko turyści wykupią bilety lotnicze Warszawa Stambuł bądź Kraków – Ankara. W XXI stuleciu głównie zależy nam na komforcie oraz szybkości podróżowania, choć gdyby dziś nadal jeździł legendarny Orient Express, to z pewnością nie zabrakłoby turystów czy globtroterów, którzy pragnęliby nim podróżować.

wyspa

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z bardziej niezwykłych wysp Morza Śródziemnego pozostaje Cypr. Turyści spragnieni wspaniałych widoków i prawdziwie egzotycznej, a zarazem zdrowej kuchni albo wyjątkowych rozrywek nie poczują się zawiedzeni. Podobnie jak w Turcji, tak i tutaj można zwiedzać zabytki zabytkowe liczące tysiące lat.

Jeżeli interesuje Cię niniejszy wpis, to bez wahania kliknij tu i zobacz dodatkowo inny tak samo pasjonujący pomocny serwis.

Prócz tego trzeba koniecznie zobaczyć cuda natury w malowniczym parku narodowym ( dodatkowe informacje). Ponieważ Cypr jest wyspą, podróżni mogą tam dotrzeć tylko drogą morską albo powietrzną. Jeśli ktoś boi się sztormowej aury w dniu rejsu, to wybiera podróż odrzutowcem. Loty do Cypr z największych miast naszego kraju nie są w końcu rzadkością, a ten sposób podróżowania zyskał wielkie grono zwolenników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*