Co studiować? Turystyka i rekreacja

Każdy absolwent liceum, który chce podjąć studia magisterskie, musi zmierzyć się z kluczowym wyborem – jaki kierunek kształcenia wybrać? Jest to szczególnie istotna decyzja, dlatego, że wpływa ona nie tylko na następne kilka lat życia młodej osoby ale również na następującą pracę zawodową i sytuację finansową. Podjęcia decyzji nie upraszcza niepewna sytuacja na rynku pracy, który w ostatnich latach zmienia się ustawicznie, razem ze zmianami globalnej i ogólnokrajowej koniunktury.

Jaki kierunek, w takim razie, warto rozpocząć? Na pewno taki, który pozwoli uzyskać interdyscyplinarne wykształcenie, sprawiając tym samym, że absolwent będzie miał możliwość znaleźć pracę w różnorodnych sektorach gospodarki. Jednym z wspomnianych kierunków jest hotelarstwo studia. To z całą pewnością dziedzina interdyscyplinarna, w ramach której osoba studiująca uzyskuje wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, społecznych i ekonomicznych, a także rolniczych (). Przywołany profil jest oferowany zarówno na uczelniach publicznych, jak również w szkołach prywatnych, a naukę można odbywać w trybach dziennym i niestacjonarnym, w ramach studiów licencjackich i magisterskich. Spora część szkół wyższych daje swoim absolwentom możliwość odbycia różnego rodzaju szkoleń, dodatkowo podnoszących ich zdolności i wartość na rynku pracy.

Nauka angielskiego

Autor: U.S. Embassy Tel Aviv
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki wszechstronnemu wykształceniu, osoby po studiach z zakresu turystki i rekreacji dostają możliwość znaleźć pracę w takich przedsiębiorstwach jak biura podróży, hotele i ośrodki rehabilitacyjne, różnego typu organizacjach społecznych, a nawet w organach administracji centralnej i samorządowej. Faktem jest, że toalety przenośne szczecin studia to kierunek nie dla każdego. Osoba pragnąca podjąć naukę o wspomnianym profilu, powinna wykazywać spore zainteresowania geograficzne i zamiłowanie do podróżowania. Musi także cechować się kreatywnym myśleniem oraz dobrą organizacją czasu. W przypadku tego kierunku, bardzo ważnymi zdolnościami są komunikatywność i umiejętność szybkiego podejmowania decyzji , a także predyspozycje do przyswajania języków obcych.

Jeżeli chcesz powiązać swoją przyszłość z sektorem turystycznym i jesteś zainteresowany rozpoczęciem nauki o profilu turystyka i rekreacja, nie czekaj, rekrutacja na studia 2014 jeszcze trwa ()! Wystarczy, że złożysz określone dokumenty w dziekanacie interesującej Cię szkoły, a już za miesiąc być może rozpoczniesz pasjonującą przygodę z tym interesującym kierunkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*