Ciekawa lokalizacja na wspaniałe wakacje nad błękitnym morzem

Duża część osób myśli o pięknych wczasach nad brzegiem błękitnego morza, z którym łączy się niemalże biała piaszczysta plaża. Na szczęście w obecnych czasach moglibyśmy podróżować praktycznie po całym świecie w wyszukiwaniu ślicznych oraz tropikalnych lokacji.

akcesoria biurowe

Autor: Vincent Li
Źródło: http://www.flickr.com

Larnaka

Autor: bluelotus92
Źródło: http://www.flickr.com
Co ciekawe, ceny takich wyjazdów wcale nie muszą być drogie. Dla przykładu taki Cypr – relatywnie mała wysepka na Morzu Śródziemnym, nieco na południe od granicy Turcji. Jeżeli chciałbyś spędzić w tamtym miejscu wakacje, niezwykle ciekawą lokalizacją mogłoby być miasteczko Larnaka. Ma ono ok. 50 tys. mieszkańców i plasuje się na 3 miejscu pod względem wielkości w całym kraju. Samo miasto jest zlokalizowane w pobliżu najważniejszego lotniska, więc patrząc od strony turystyki, lokalizacja jest niezwykle wygodna. W samej Larnace znajdują się dwie śliczne plaże: mniejsza, przy jakiej skonstruowana jest tętniąca życiem promenada oraz większa plaża, niestety już bez promenady. Jeśli ciekawią Cię średnie temperatury na dobę, to w maju jest to 26,5 st. C, z kolei w sierpniu 32,7 stopni Celsjusza. Najzimniej jest oczywiście w styczniu i w lutym, przy czym nawet w takiej sytuacji możemy mówić o temperaturach rzędu 11-12 stopni Celsjusza.
W mieście tym znajduje się parę niezwykle ciekawych zabytków, np. cerkiew św. Łazarza, meczet Al-Kebir czy zbudowany przez Turków w XVII w. fort, w którym mieści się m.in. wystawa z zabytkami z okresu Kamas i epoki starożytnej, zatem m.in. akwedukt. Dawna nazwa miasta Larnaka to Kation. Miasto to było założone przez fenickich kupców.

Obecnie natomiast jest to popularna dyslokacja wycieczek wielu ludzi z całego świata. Ceny za nocleg – domki do wynajęcia kaszuby są bardzo ciekawe, choć tu wiele zależy od konkretnej daty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*