Bukareszt – stolica Rumunii idealnym miejscem na krótkie wypady, przekonaj się sam, że warto tutaj przyjechać

Podróże to zamiłowanie, jakie niewątpliwie pochłania. W końcu o wiele lepiej jest odwiedzić następne państwa, próbować nowych dań, podziwiać fenomenalne zabytki i poznawać ludzi, z jakimi nie mielibyśmy ewentualności się spotkać podążając z domu do pracy i pracy do domu, aniżeli ciągle przesiadywać w swoich 4 ścianach, choćby najładniejszych.

Dobrze w każdym miesiącu odkładać sobie kwotę, którą możemy przeznaczyć na krótsze i dalsze wycieczki, kiedy uda nam się natrafić na atrakcyjną cenę przelotu albo wycieczki.

Fascynują Cię informacje na przedstawiany temat? To bardzo dobrze, gdyż mamy oryginalny artykuł (https://byczyparking.pl/), który zawiera tylko informacje, których teraz wymagasz.

A takim miastem, które znakomicie nadaje się na kilkudniowy wjazd, jest Bukareszt. Czym nas urzeknie?

miasto

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim to miasto z kontrastami, które pochłania razem z każdym krokiem, albowiem nieprzerwanie chcielibyśmy zobaczyć więcej i więcej. Rumunia, co zobaczysz już przez okna samolotu, kusi pięknym wybrzeżem. Sam Bukareszt zaś to sporo zabytków, jakie zapewne dobrze jest zapisać na swoją listę godnych zwiedzenia miejsc w tym mieście (dowiedź się więcej). W szczególnej mierze są to muzea, greckokatolickie cerkwie, a niektóre z nich są naprawdę przepięknie zdobione, jak również przecudowne parki, w których możemy odpocząć w trakcie zwiedzania.

miasto

Autor: Wygoda Travel
Źródło: Wygoda Travel

Zwłaszcza znanym parkiem jest Park Herastrau. To piękna, barwna część miasta, w jakiej możemy korzystać z darmowej albo płatnej części wraz z Muzeum Wsi, do którego dobrze iść, jeżeli umożliwia nam to czas. Główny punkt miasta to plac Piata Unirii z olbrzymią fontanną w samym środku. To tak naprawdę punkt, z którego najlepiej jest rozpocząć zwiedzanie, aby później iść dalej ( tutaj). Niewątpliwie należy zobaczyć także Pałac Parlamentarny oraz Pałac Królewski, o którym na początek warto trochę poczytać, ponieważ jego historia jest niesłychanie interesująca. Dzisiaj w Pałacu mieści się Narodowe Muzeum Sztuki, w jakim można podziwiać dzieła rumuńskie.

Gdy przyjedziemy z Bukaresztu, możemy obrać kolejny punkt podróży. Może Odessa? Piękne miasto Ukrainy, położone nad Morzem Czarnym. Zima jest tutaj krótka i łagodna, zatem nie musimy koniecznie jechać latem. Zimowe miesiące są również idealne do zwiedzania, a też bilety są zdecydowanie tańsze, dlatego warto śledzić oferty i już planować następną podróż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*